,,ჰორიზონტი ევროპას'' საინფორმაციო შეხვედრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტებთან, პოსტდოქტორანტებთან და ახალგაზრდა მეცნიერებთან
19 ნოემბერს, ,,ჰორიზონტი ევროპას'' ეროვნულმა ოფისმა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტებთან, პოსტდოქტორანტებთან და ახალგაზრდა მეცნიერებთან საინფორმაციო შეხვედრა (ონლაინ რეჟიმში) ჩაატარა.
შეხვედრა გახსნეს ,,ჰორიზონტი ევროპას’’ საქართველოს ეროვნული ოფისის ხელმძღვანელმა, ლევან ხეცურიანმა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარების მუდმივმოქმედი კომისიის თავმჯდომარემ, ნინო ოკრიბელაშვილმა.
საინფორმაციო შეხვედრის განმავლობაში, ,,ჰორიზონტი ევროპას'' სამეცნიერო საგრანტო ოფისის კოორდინატორმა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ნინო ფარსადანიშვილმა, ისაუბრა საქართველოს ინტეგრირებაზე ევროპის სამეცნიერო სივრცეში; ეროვნულმა საკონტაქტო პირებმა - ეკატერინე სანაიამ, თეონა მაისურაძემ, ნინო როდონაიამ და ‘’COST’’-ის ეროვნულმა კორესპონდენტმა საქართველოში - ნათია გაბიტაშვილმა, დაინტერესებულ პირებს გააცნეს ის შესაძლებლობები, რომელთაც ევროპის კვლევების საბჭო (ERC), მარია-სკლადოვსკა კიურის აქტივობები (MSCA), ერა ფელოუშიფები (ERA Fellowships) და მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სფეროში ევროპული თანამშრომლობის ასოციაცია (COST) ახალგაზრდა მეცნიერებს სთავაზობს.

''Horizon Europe'' Information Meeting with Doctoral Candidates, Postdoctoral Researchers and Early-career Scientists of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University
On November 19, the Horizon Europe National Office of Georgia held an online information meeting with doctoral candidates, postdoctoral researchers, and early-career scientists of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
The meeting was opened by Levan Khetsuriani, Head of the Horizon Europe Georgian National Office, alongside Nino Okribelashvili, Chair of the Permanent Commission for Strategic Development at Tbilisi State University.
During the information meeting, Horizon Europe Grant Office Coordinator at Tbilisi State University, Nino Parsadanishvili, gave a presentation on Georgia's integration into the European scientific landscape. The national contact points — Ekaterine Sanaia, Teona Maisuradze, Nino Rodonaia and the national correspondent of "COST" in Georgia, Natia Gabitashvili, introduced the opportunities available to young scientists through the European Research Council (ERC), Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA), ERA Fellowships and European Cooperation in Science and Technology (COST).