,,ჰორიზონტი ევროპას'' საინფორმაციო დღე სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
2025 წლის 28 აპრილს, ,,ჰორიზონტი ევროპას'' ეროვნულმა ოფისმა, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
ღონისძიება გახსნეს სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, ზურაბ ხონელიძემ და ,,ჰორიზონტი ევროპას'' ეროვნული ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილემ, ლუკა ქემოკლიძემ.
შეხვედრის განმავლობაში, ნინო როდონაიამ, ეროვნულმა საკონტაქტო პირმა Widening-ისა და ევროპული კვლევითი სივრცის გაძლიერების შესახებ, Widening-ისა და Hop-on-ის მიმართულებით გამოცხადებული კონკურსები განიხილა. ეკატერინე სანაიამ, ევროპის კვლევების საბჭოს ეროვნულმა საკონტაქტო პირმა, ევროპის კვლევების საბჭოს (ERC) დაფინანსების შესაძლებლობებზე ისაუბრა. თამარ ბერბერაშვილმა - მეორე, მესამე და მეოთხე კლასტერების ეროვნულმა საკონტაქტო პირმა - აუდიტორიას კულტურული მემკვიდრეობის, სამოქალაქო უსაფრთხოებისა და ციფრული ტექნოლოგიების მიმართულებით გამოცხადებული კონკურსები გააცნო.

On April 28, 2025, the Horizon Europe National Office of Georgia held an informational meeting at Sokhumi State University.
The event was opened by the Rector of Sokhumi State University, Zurab Khonelidze, and the Deputy Head of the Horizon Europe National Office, Luka Kemoklidze.
During the meeting, Nino Rodonaia, the National Contact Point for Widening and ERA, discussed the latest calls for proposals under the Widening program and Hop-On Facility. Ekaterine Sanaia, the NCP for the European Research Council, presented on the funding opportunities available through the ERC. Tamar Berberashvili, the NCP for Clusters 2, 3, and 4, introduced the audience to the 2025 calls related to cultural heritage, civil security, and digital technologies.