,,ჰორიზონტი ევროპას'' საინფორმაციო შეხვედრა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში
2025 წლის 11 აპრილს, ,,ჰორიზონტი ევროპას'' ეროვნულმა ოფისმა, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში ჯანმრთელობის მიმართულებით გამოცხადებული კონკურსების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
ღონისძიება გახსნეს თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, ირაკლი ნატროშვილმა და ვიცე-რექტორმა, სოფიო ბახტაძემ. ,,ჰორიზონტი ევროპას'' ეროვნული ოფისის ხელმძღვანელმა, ლევან ხეცურიანმა პროგრამის მიზნებზე, ფუნქციებსა და მთავარ მიმართულებებზე ისაუბრა.
შეხვედრის განმავლობაში, ნინო როდონაიამ, ეროვნულმა საკონტაქტო პირმა Widening-ისა და ევროპული კვლევითი სივრცის გაძლიერების შესახებ, Widening-ის მიმართულებით გამოცხადებული კონკურსები განიხილა. ნიკოლოზ ვაჩაძემ, ,,ჰორიზონტი ევროპას'' საგრანტო ოფისის კოორდინატორმა თსსუ-ში, აუდიტორიას ჯანმრთელობის მიმართულებით გამოცხადებული კონკურსები გააცნო.

On April 11, 2025, the Horizon Europe National Office of Georgia held an informational meeting at Tbilisi State Medical University regarding calls for proposals in the field of health.
The event was opened by the Rector of Tbilisi State Medical University, Irakli Natroshvili, and Vice-Rector, Sophio Bakhtadze. Levan Khetsuriani, the Head of the Horizon Europe National Office, gave a presentation on the program’s objectives, functions and main directions.
During the meeting, Nino Rodonaia, the National Contact Point for Widening and ERA, discussed current developments in the Widening program. Nikoloz Vachadze, the coordinator of the Horizon Europe grant office at TSMU, introduced the audience to the latest health-related calls for proposals.