შეხვედრა პეტრე შოთაძის სახელობის სამედიცინო აკადემიაში
2025 წლის 30 მაისს, პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემიის (თსა) საგრანტო ოფისის “Horizon Europe” ინიციატივით გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა. მისი მიზანი იყო 2025 წლის #WIDERA სამუშაო პროგრამის (მონაწილეობის გაფართოება და ევროპის კვლევითი სივრცის გაძლიერება) და #MarieSkłodowskaCurie-ის აქტივობების (MSCA) ფარგლებში არსებული საგრანტო შესაძლებლობების შესახებ ინფორმაციის მიწოდება თსა-ს საზოგადოებისათვის.
მომხსენებლები იყვნენ:
Nino Rodonaia – WIDERA მიმართულების ეროვნული საკონტაქტო პირი
Teona Maisuradze – Marie Skłodowska-Curie-ის აქტივობების ეროვნული საკონტაქტო პირი.
შეხვედრა ჩატარდა „ჰორიზონტი ევროპა“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ხელშეწყობით და წარიმართა ინტერაქციულად, რაც მნიშვნელოვანი იყო მსმენელთა მიერ პრაქტიკული კითხვების დასმის და საგრანტო კონკურსებში მონაწილეობის პოტენციური იდეების განხილვის თვალსაზრისით.

Meeting at Petre Shotadze Medical Academy
On May 30, 2025, Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy (TMA) hosted an informational session organized by the university’s Horizon Europe Grants Office. The aim was to inform the TMA community about funding opportunities under the 2025 hashtag#WIDERA Work Programme (Widening Participation and Strengthening the European Research Area) and hashtag#MarieSkłodowskaCurie Actions (MSCA).
The speakers were:
Nino Rodonaia – National Contact Point for the WIDERA Programme;
Teona Maisuradze – National Contact Point for Marie Skłodowska-Curie Actions
The meeting was supported by the Horizon Europe National Office of Georgia and was conducted in an interactive format, which allowed participants to ask practical questions and discuss potential ideas for participation in grant competitions.