"ჰორიზონტი ევროპას" საინფორმაციო დღე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
13 მარტს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში „ჰორიზონტი ევროპას“ საინფორმაციო დღე გაიმართა.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა კვლევითი და აკადემიური საზოგადოების, მათ შორის ახალგაზრდა მეცნიერების, დოქტორანტებისა და პოსტდოქტორანტების ინფორმირებას Horizon Europe- ის ფარგლებში არსებული აქტუალური საგრანტო შესაძლებლობების შესახებ და მათი ჩართულობის გაძლიერებას.
შეხვედრის ფარგლებში „ჰორიზონტი ევროპას“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ეროვნულმა საკონტაქტო პირებმა დამსწრე საზოგადოებას დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს შემდეგ მიმართულებებზე:
➤ევროპის კვლევების საბჭოს (ERC) დაფინანსების შესაძლებლობები ახალგაზრდა მეცნიერებისთვის
➤ მარია სკლადოვსკა კიურის (MSCA) შესაძლებლობები ახალგაზრდა მეცნიერებისთვის
➤გაფართოებისა და ერას კონკურსები
➤კულტურა, კრეატიულობა და ინკლუზიური საზოგადოება
შეხვედრა ინტერაქტიულ რეჟიმში წარიმართ, დამსწრეებმა მიიღეს პრაქტიკული რეკომენდაციები საპროექტო განაცხადების მომზადების პროცესსა და მათთვის საინტერესო თემებზე.

On March 13, a Horizon Europe Information Day was held at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
The event aimed to inform the academic and research community, including early-stage researchers, doctoral candidates, and postdoctoral fellows, about current grant opportunities under Horizon Europe and to strengthen their engagement.
During the meeting, National Contact Points (NCPs) from the Horizon Europe National Office of Georgia provided participants with detailed information on the following areas.
➤ European Research Council (ERC) funding opportunities for young researchers
➤ Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) opportunities for young researchers
➤ Widening and ERA calls
➤ Culture, Creativity, and Inclusive Society (Cluster 2
The session was held in an interactive format, where attendees received practical recommendations on the proposal preparation process and other topics of interest.