"ჰორიზონტი ევროპას" საინფორმაციო დღე თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
2 აპრილს , „ჰორიზონტი ევროპა“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით , იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისა და მკვლევარებისთვის საინფორმაციო დღე ჩატარდა.
შეხვადრაზე დეტალურად იქნა განხილული:
კლასტერი 6 - მაკა ჟორჟოლიანმა, მე-5 და მე-6 კლასტერის ეროვნულმა საკონტაქტო პირმა, დამსწრეებს გააცნო -საკვებიი, ბიოეკონომიკა, ბუნებრივი რესურსები, სოფლის მეურნეობა და გარემო- მიმართულების 2026 წლის კონკურსები.
შეხვედრის დასკვნითი ნაწილი დაეთმო შეჯამებას. უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა მიიღეს პრაქტიკული რჩევები საპროექტო განაცხადების მომზადების სპეციფიკაზე.

On April 2, an information day was held for the academic staff and researchers of Iakob Gogebashvili Telavi State University, organized by the Horizon Europe National Office of Georgia. The session was conducted in an online format.
During the meeting, the following was discussed in detail:
Cluster 6: Maka Zhorzholiani, the National Contact Point for Clusters 5 and 6, presented the 2026 calls for the "Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture, and Environment" direction
The final part of the meeting was dedicated to a summary. University representatives received practical advice on the specifics of preparing project proposals.