AI ტრენინგი კვლევის მენეჯერებისთვის
26-28 ნოემბერს „ჰორიზონტი ევროპა“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში გაიმართება "AI ტრენინგი კვლევის მენეჯერებისთვის“ (AI Bootcamp for Research Managers).
ტრენინგის მიზანია მონაწილეებს გადასცეს პრაქტიკული ცოდნა და უნარები, რაც მათ შესაძლებლობას მისცემს, გამოიყენონ ხელოვნური ინტელექტის პლატფორმები საპროექტო განაცხადების მომზადების ყველა ეტაპზე.
ტრენინგს გაუძღვება ისრაელელი ექსპერტი ევი სტეიმენი, გამოცდილი ტრენერი, რომელიც, ამ მიმართულებით, აქტიურად თანამშრომლობს ევროპის სხვადასხვა ქვეყანასთან და ევროკავშირის ინსტიტუციებთან.
ინტერაქტიული მიდგომა მონაწილეებს მისცემს შესაძლებლობას, პრაქტიკული სწავლების პროცესში აითვისონ AI პლატფორმების გამოყენება კვლევითი თუ სხვა სახის პროექტებისთვის.
ღონისძიება ჩატარდება ჰიბრიდულ ფორმატში.
ონლაინ დასწრებისთვის გამოიყენეთ ბმული: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NGY2OTAzMWMtODE0Mi00NGQ2LTk0ZWMtODZlNDUxYTBmOTNh%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2261d2e93c-423d-43b4-8f23-1580c2341952%22%2c%22Oid%22%3a%220f543642-21fb-4676-8c23-50454d526c5d%22%7d
ღონისძიებაზე ფიზიკურად დასასწრებად სავალდებულოა რეგისტრაცია 24 ნოემბრამდე ონლაინ ფორმის შევსებით. გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ ფიზიკურ დამსწრეთა შერჩევა განხორციელდება მათ მიერ ფორმაში აღწერილი მოტივაციის საფუძველზე.

AI Bootcamp for Research Managers
On November 26-28, the Horizon Europe National Office of Georgia is organizing the "AI Bootcamp for Research Managers" at the Georgian Technical University.
The goal of the training is to provide participants with practical knowledge and skills to effectively utilize artificial intelligence platforms at all stages of preparing project proposals.
The training will be led by Israeli expert Avi Staiman, an experienced trainer who actively collaborates with various European countries and EU institutions in this field. The interactive approach will enable participants to acquire hands-on experience in using AI platforms for writing research or other types of projects.
The event will be held in a hybrid format.
To join online, please use the following link:
To attend in person, registration is mandatory by November 24. Please note that in-person attendees will be selected based on the motivation described in the registration form.