NCP_WIDERA.NET-ის სამოგზაურო გრანტი Successful R & I in Europe 2025-ის საშუამავლო ღონისძიებაზე დასასწრებად
საშუამავლო ღონისძიება: Successful R & I in Europe 2025 - მე-12 ევროპული ნეთვორქინგ ღონისძიება
კონფერენცია იწვევს მკვლევრებსა და მეწარმეებს ნორდრაინ-ვესტფალიიდან და ევროპის ყველა სხვა რეგიონიდან ,,ჰორიზონტი ევროპას'' პროექტებისთვის კვლევისა და ინოვაციის (R&I) პარტნიორების მოსაძებნად.
მონაწილეებს შეუძლიათ მცირე პრეზენტაციების (იდეების ან/და შედეგების) წარდგენა, რომლებიც ფოკუსირებული იქნებიან ,,ჰორიზონტი ევროპას'' კონკურსებზე, რომელთათვისაც 2027 წლამდე დაახლოებით 95,5 მილიარდი ევროს ბიუჯეტია ხელმისაწვდომი.
თარიღი: 2025 წლის 6 - 7 მარტი
ადგილი: Van der Valk Airporthotel, დიუსელდორფი, გერმანია
ენა: ინგლისური
ნეთვორქინგ ღონისძიება სტრუქტურირებულია პარალელურ სემინარებში, რომლებიც ფოკუსირებულია რვა თემაზე:
კლასტერი 1: ჯანმრთელობა
კლასტერი 2: კრეატიული ინდუსტრიები
კლასტერი 4: ციფრული ტექნოლოგიები
კლასტერი 4: სამრეწველო ტექნოლოგიები
კლასტერი 5: ენერგია
კლასტერი 5: მობილობა
კლასტერი 6: საკვები, ბიოეკონომიკა, ბუნებრივი რესურსები, სოფლის მეურნეობა და გარემო
ინოვაციური შესყიდვები (PCP/PPI)
ღონისძიება ეხება როგორც უნივერსიტეტებსა და კვლევით ინსტიტუტებს, ასევე კომპანიებს, განსაკუთრებით, მცირე და საშუალო საწარმოებს. მონაწილეებს შეუძლიათ, ჩაერთონ მკვლევრების, მეწარმეებისა და მულტიპლიკატორების დამკვიდრებულ და ახალ ტექნოლოგიურ ქსელებში, რომლებიც ,,ჰორიზონტ ევროპასთანაა'' დაკავშირებული.
კონფერენციის ღირებულება: 150 ევრო (120 ევრო დღეში) ერთ ადამიანზე დღგ-ის ჩათვლით. ინვოისები გაიგზავნება 2025 წლის თებერვალში, ღონისძიებამდე.
მომხსენებლებისთვის 1-დან 4-მდე სესიებში მონაწილეობა უფასოა.
ორგანიზატორი არ ფარავს მგზავრობის, სასტუმროს ან სხვა ხარჯებს. კონფერენციის საფასური მოიცავს ვახშამს 6 მარტს, ლანჩს 7 მარტს, სასმელს შესვენების დროსა და აეროპორტიდან ღონისძიების ჩატარების ადგილამდე ტრანსპორტირებას (შეთანხმებისამებრ).
დარეგისტრირების შემთხვევაში, ორგანიზატორი იტოვებს უფლებას, რომ მოითხოვოს მონაწილეობის საფასურის გადახდა, თუ დელეგატი არ გააუქმებს დასწრებას 2025 წლის 28 თებერვლამდე შემდეგ ელ.ფოსტაზე წერილის გაგზავნით successful@zenit.de
რეგისტრაციის ბოლო ვადა: 2025 წლის 28 თებერვალი
წინადადებების წარდგენის ბოლო ვადა: 2025 წლის 31 იანვარი
გთხოვთ, დარეგისტრირდეთ შემდეგ ბმულზე:
https://express.converia.de/frontend/index.php?sub=1666
სრული ინფორმაციის სანახავად მიჰყევით ბმულს:
https://horizont.zenit.de/en/events/successful2025/
მოცემულ ბმულზე სამოგზაურო დაფინანსებაზე განაცხადის გაკეთების წესების ნახვა შეგიძლიათ. გადადით საქართველოს გვერდზე:

Horizon Europe National Office of Georgia is pleased to announce the availability of travel grants for Georgian researchers interested in participating in Brokerage Events. Grants up to €1,000 per applicant are awarded from the budget of the NCP_WIDERA.NET project financed by the European Commission. The aim is to promote and increase the participation of potential Georgian applicants in Horizon Europe Pillar 2 clusters calls.
Brokerage Event: Successful R & I in Europe 2025 - 12th European Networking Event
The conference invites researchers and entrepreneurs from North Rhine-Westphalia and all other regions throughout Europe to find new research and innovation (R&I) partners for Horizon Europe projects.
Participants are invited to give a short presentation (ideas and/or results) with a focus on Horizon Europe calls, where a budget of approx. € 95.5 billion is available up until 2027.
Date: 6th - 7th March 2025
Place: Van der Valk Airporthotel, Düsseldorf, Germany
Language: English
The networking event is structured in parallel workshops focusing on eight topics:
Cluster 1: Health
Cluster 2: Creative Industries
Cluster 4: Digital Technologies
Cluster 4: Industrial Technologies
Cluster 5: Energy
Cluster 5: Mobility
Cluster 6: Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment
Innovation Procurement (PCP/PPI)
The event addresses in particular universities and research institutes as well as companies, especially small and medium-sized enterprises. Participants are invited to become involved in established and new technology networks between researchers, entrepreneurs and multipliers related to Horizon Europe.
Conference fee: € 150 (€ 120 one day) per person including VAT.
Invoices will be dispatched in February 2025 before the event.
Free participation for speakers in sessions 1 to 4.
The organizer does not cover travel, hotel, or other expenses. The conference fee includes dinner on 6 March, lunch on 7 March, drinks during breaks, and the airport-venue shuttle (as provided).
Registration is binding. The organizer reserves the right to charge the participation fee if a delegate fails to cancel their attendance by sending an email to successful@zenit.de by 28 February 2025.