CARE4BIO, მე-6 კლასტერის საბროკერო ღონისძიება 27-28 მაისს ვარშავაში
CARE4BIO, მე-6 კლასტერის ეროვნული საკონტაქტო პირების ქსელი, გიწვევთ ვარშავაში ორ ღონისძიებაზე: სრულდღიან საბროკერო შეხვედრაზე 2025 წლის 27 მაისს და ტრენინგზე - 28 მაისს. ღონისძიებების მიზანია, დაგეხმაროთ ძლიერი და კონკურენტუნარიანი კონსორციუმის ჩამოყალიბებაში Horizon Europe-ის მე-6 კლასტერის „საკვები, ბიოეკონომიკა, ბუნებრივი რესურსები, სოფლის მეურნეობა და გარემო“ 2025 წლის კონკურსებისათვის.
ღონისძიება ფოკუსირებულია შემდეგ თემატიკებზე:
• ბიომრავალფეროვნებისა და ეკოსისტემური სერვისები;
• სამართლიანი, ჯანსაღი და ეკოლოგიურად სუფთა კვების სისტემები პირველადი წარმოებიდან მოხმარებამდე;
• წრიული ეკონომიკისა და ბიოეკონომიკის სექტორები;
• სუფთა გარემო და ნულოვანი დაბინძურება;
• მიწა, ოკეანე და წყალი კლიმატის მოქმედებისთვის;
• მდგრადი, ინკლუზიური, ჯანსაღი და მწვანე სოფლის, სანაპირო და ურბანული თემები;
• ინოვაციური მმართველობა, გარემოსდაცვითი დაკვირვებები და ციფრული გადაწყვეტილებები მწვანე შეთანხმების მხარდასაჭერად.
საბროკერო ღონისძიებაში მონაწილეობა მე-6 კლასტერის კონკურსებით დაინტერესებულ ყველა მხარეს შეუძლია: უნივერსიტეტებს, კვლევით ცენტრებს, კერძო კომპანიებს (მათ შორის მცირე და საშუალო ბიზნესებსა და დიდ კომპანიებს), მუნიციპალიტეტებს, ასოციაციებს/ფედერაციებს, სახელმწიფო ორგანოებს/სამთავრობო ორგანიზაციებს, არასამთავრობო ორგანიზაციებს, კლასტერებს, ჰაბებს, კვლევისა და განვითარების აქტივობებით დაინტერესებულ მხარეებს.
ღონისძიების პროგრამა თქვენი პროექტის იდეების 5-წუთიანი პრეზენტაციებით წარდგენის საშუალებასაც გაძლევთ.
დამატებითი ინფორმაციისა და რეგისტრაციისათვის ეწვიეთ: https://www.b2match.com/e/care4bio-2025
მონაწილეობა უფასოა, თუმცა რეგისტრაცია სავალდებულოა. რეგისტრაცია დასრულდება 2025 წლის 21 მაისს ან უფრო ადრე, იმ შემთხვევაში, თუ მიიღწევა მონაწილეთა მაქსიმალური რაოდენობა.

CARE4BIO, Cluster 6 Brokerage Event in Warsaw on May 27–28, 2025
CARE4BIO, the network of Cluster 6 National Contact Points, is organising two onsite events in Warsaw — a full-day Brokerage Event on May 27th, 2025, followed by a training session on May 28th — to help you find suitable consortium partners for the upcoming Horizon Europe 2025 Cluster 6 ‘Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment’ calls.
The networking focuses on the following topics:
• Biodiversity and Ecosystem Services;
• Fair, healthy and environmentally-friendly food systems from primary production to consumption;
• Circular economy and bioeconomy sectors;
• Clean environment and zero pollution;
• Land, ocean and water for climate action;
• Resilient, inclusive, healthy and green rural, coastal and urban communities;
• Innovative governance, environmental observations and digital solutions in support of the Green Deal.
The networking event is targeted at anyone interested in participating in projects under the Cluster 6 calls, such as universities, research centres, private companies (including SMEs and large companies), municipalities, associations/federations, public authorities/governmental organisations, NGOs, clusters, hubs and stakeholders engaged in R&D.
The event programme will also provide you a platform to present your project ideas in 5-minute flash presentations.
For more information and registration, visit: https://www.b2match.com/e/care4bio-2025
Participation is free of charge, but registration is mandatory. Registration will close on 21st May 2025 or earlier once the capacity is reached.