ADR Info & Brokerage Event 2026 - ნინო კარკაძე
NCP_WIDERA.net ის სამოგზაურო გრანტის ფარგლებში, რომელსაც გასცემს ჰორიზონტი ევროპას საქართველოს ეროვნული ოფისი, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორი დოქტორი ნინო კარკაძე მონაწილეობას იღებს საშუამავლო ღონისძიებაში, სახელწოდებით ADR Info & Brokerage Event 2026.
ნინო კარკაძე 28 იანვარს ქ. ბრიუსელში (ბელგია), საერთაშორისო აუდიტორიის წინაშე სიტყვით წარსდგა და ისაუბრა: ადამიანზე ორიენტირებული AI განათლებაში, საქართველოში STEM სწავლების უნივერსალური დიზაინის (UDL) დანერგვის გამოცდილებაზე, სამცხე-ჯავახეთის უნივერსიტეტზე, როგორც რეგიონულ ჰაბზე და საერთაშორისო პარტნიორობისთვის მზაობაზე.

Within the framework of the NCP_WIDERA.net Travel Grant, awarded by the Horizon Europe National Office of Georgia, Dr. Nino Karkadze, Assistant Professor at Samtskhe-Javakheti State University, is participating in the ADR Info & Brokerage Event 2026.
On January 28, in Brussels, Belgium, Nino Karkadze addressed an international audience and spoke about human-centered AI in education, the experience of implementing Universal Design for Learning (UDL) in STEM education in Georgia, Samtskhe-Javakheti State University as a regional hub, and the institution’s readiness for international partnerships.