Successful R&I in Europe 2026 – 13th European Networking Event - ნათია მეფარიშვილი
19-20 თებერვალს, დუსელდორფი (გერმანია) გამართულ საშუამავლო ღონისძიებაში Successful R&I in Europe 2026 – 13th European Networking Event - მონაწილეობა მიიღო ალტე უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა, დოქტორმა, ნათია მეფარიშვილმა.
ღონისძიების ფარგლებში 20 თებერვალს წარადგინა მოხსენება: ქალები შემოქმედებით ინდუსტრიებში: ბარიერების დაძლევა და ციფრული ტრანსფორმაცია – „ეგო წარსულიდან“. პროექტის კონცეფცია მიმართულია კულტურულ და შემოქმედებით სექტორებში არსებული სტრუქტურული უთანასწორობების სისტემურ გაანალიზებასა და შემცირებაზე.
ღონისძიების ფარგლებში კვლევით ორგანიზაციებთან და ტექნოლოგიური განვითარების ჰაბებთან შედგა შეხვედრები, და მხარეებმა განიხილეს შემდგომი თანამშრომლობა და კოლაბორაცია ჰორაიზონის პროგრამის ფორმატში.

On 19–20 February, in Düsseldorf, Germany, at the brokerage event Successful R&I in Europe 2026 – 13th European Networking Event, Associate Professor Dr. Natia Meparishvili of Alte University participated.
Within the framework of the event, on 20 February, Dr. Natia Meparishvili delivered a presentation titled: “Women in Creative Industries: Advancing from Past Barriers to Building a Digital Future – ‘Ego from Past’”. The project concept is dedicated to the systematic analysis and mitigation of structural inequalities within the cultural and creative sectors.
During the event, meetings were held with research organisations and technological development hubs, where the parties discussed prospects for further cooperation and consortium-based collaboration within the framework of the Horizon Europe Programme.