"ჰორიზონტი ევროპას" საინფორმაციო დღე გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
30 მარტს, 13:00 საათზე , „ჰორიზონტი ევროპა“ საქართველოს ეროვნული ოფისის ორგანიზებით , გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის ფარგლებში გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიურმა და კვლევითმა საზოგადოებამ დეტალური ინფორმაცია მიიღო შემდეგ საკითხებზე:
🔹WIDERA-ს 2026 წლის კონკურსები – მომხსენებელი: ნინო როდონაია (მონაწილეობის გაფართოებისა და ევროპული კვლევითი სივრცის ეროვნული საკონტაქტო პირი).
🔹მარია სკლადოვსკა-კიურის აქტივობები (MSCA) – პოსტსადოქტორო კვლევები, სადოქტორო ქსელები და ერთობლივი პროგრამები. მომხსენებელი: თეონა მაისურაძე (MSCA-ის ეროვნული საკონტაქტო პირი).
🔹კულტურა, კრეატიულობა და ინკლუზიური საზოგადოება – მომხსენებელი: თამარ ბერბერაშვილი (მეორე კლასტერის ეროვნული საკონტაქტო პირი).
შეხვედრა ინტერაქტიულ რეჟიმში წარიმართა. დამსწრეებმა მიიღეს ამომწურავი პასუხები მათთვის საინტერესო საკითზებზე.

On March 30, at 13:00, an information session was held at Gori State University, organised by the Horizon Europe National Office of Georgia. During the meeting, the academic and research community of Gori State University received detailed information on the following topics:
🔹WIDERA 2026 Calls for Proposals – Presented by Nino Rodonaia, National Contact Point for Widening Participation and Strengthening the European Research Area.
🔹Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) – Focusing on Postdoctoral Fellowships, Doctoral Networks, and COFUND joint programmes. Presented by Teona Maisuradze, National Contact Point for MSCA
🔹Culture, Creativity, and Inclusive Society – Presented by Tamar Berberashvili, National Contact Point for Cluster 2.
The session was held in an interactive format, where attendees received practical recommendations on the proposal preparation process and other topics of interest.