"ჰორიზონტი ევროპას" საინფორმაციო დღე სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
31 მარტს, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში „ჰორიზონტი ევროპას“ საინფორმაციო დღე გაიმართა. შეხვედრის მიზანს აკადემიური და კვლევითი საზოგადოებისთვის პროგრამის ფარგლებში არსებული შესაძლებლობების გაცნობა წარმოადგენდა.
შეხვედრის ძირითადი ნაწილი დაეთმო მე-2 კლასტერს: კულტურა, კრეატიულობა და ინკლუზიური საზოგადოება.
მეორე კლასტერის ეროვნულმა საკონტაქტო პირმა, თამარ ბერბერაშვილმა, დეტალურად ისაუბრა კლასტერის მიმართულებებსა და გამოცხადებულ საკონკურსო თემებზე.
შეხვედრა ინტერაქტიულ რეჟიმში წარიმართა. დამსწრეებმა მიიღეს პრაქტიკული რეკომენდაციები საპროექტო განაცხადების მომზადებასა და იმ კრიტერიუმებზე, რომლებიც აუცილებელია წარმატებული მონაწილეობისთვის. ასევე, ამომწურავი პასუხები მიიღეს მათთვის საინტერესო ყველა კითხვაზე.

On March 31, a Horizon Europe Information Day was held at Sokhumi State University. The aim of the meeting was to introduce the academic and research community to the opportunities available within the program. The main part of the meeting was dedicated to Cluster 2: Culture, Creativity, and Inclusive Society.
The National Contact Point for Cluster 2, Tamar Berberashvili, spoke in detail about the cluster's directions and the announced call topics.
The meeting was held in an interactive format. Attendees received practical recommendations on preparing project proposals and the criteria necessary for successful participation. They also received exhaustive answers to all their questions.