საშუამავლო ღონისძიებაში: „From Ideas to Impact: Emerging Health Technologies in Action“ - ლაშა ხმალაძე
NCP_WIDERA.NET-ის სამოგზაურო გრანტის ფარგლებში, რომელსაც გასცემს „ჰორიზონტი ევროპა“ საქართველოს ეროვნული ოფისი, საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი და კლინიკა ,,კონსილიუმ მედულა"-ს კლინიკური ონკოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, ლაშა ხმალაძე მონაწილეობას იღებს 1-2 ივნისს, ევროკავშირის კიბოს მისიისა (EU Mission on Cancer) და ინოვაციური ჯანდაცვის ინიციატივის (IHI) პრიორიტეტების ფარგლებში, ბრიუსელში გამართულ მასშტაბურ საშუამავლო ღონისძიებაში: „From Ideas to Impact: Emerging Health Technologies in Action“.
ღონისძიება მიზნად ისახავს ჯანდაცვის ტექნოლოგიების, ხელოვნური ინტელექტისა და ბიოტექნოლოგიური ინოვაციების სფეროში საერთაშორისო პარტნიორობების ჩამოყალიბებას.
ლაშა ხმალაძემ საერთაშორისო აუდიტორიასა და წამყვან ევროპელ ექსპერტებს კლინიკა „კონსილიუმ მედულა“-ს და ,,საქართველოს უნივერსიტეტი“-ს ერთობლივი კვლევით ინიციატივა გააცნო, რომელიც მიმართულია Horizon Europe-ის საგრანტო პროექტის ფარგლებში საერთაშორისო კონსორციუმის ჩამოყალიბებისკენ. პროექტის ძირითადი ფოკუსია იმუნოთერაპიის ოპტიმიზაცია ონკოლოგიურ პაციენტებში, ბიომარკერებზე დაფუძნებული მიდგომების გამოყენებით.

Matchmaking event - From Ideas to Impact: Emerging Health Technologies in Action - Lasha Khmaladze
Within the framework of the NCP_WIDERA.NET travel grant, issued by the Horizon Europe National Office in Georgia, Lasha Khmaladze, Guest Lecturer at the University of Georgia and Head of the Clinical Oncology Department at "Consilium Medulla" clinic is attending the large-scale matchmaking event in Brussels on June 1-2: “From Ideas to Impact: Emerging Health Technologies in Action.” The event is held within the scope of the EU Mission on Cancer and the Innovative Health Initiative (IHI) priorities.
The event aimed at building international partnerships in health technologies, Artificial Intelligence (AI) in healthcare, and biotech innovations.
Lasha Khmaladze introduced a joint research initiative by "Consilium Medulla" clinic and the University of Georgia to an international audience and leading European experts. The initiative is aimed at establishing an international consortium within the framework of a Horizon Europe grant project. The main focus of the project is the optimization of immunotherapy in oncology patients, utilizing biomarker-based approaches.