"ჰორიზონტი ევროპას" საინფორმაციო დღე აგრარულ უნივერსიტეტში
20 მარტს, აგრარულ უნივერსიტეტში „ჰორიზონტი ევროპას“ საქართველოს ეროვნული ოფისის საინფორმაციო შეხვედრა ჩატარდა.
შეხვედრა ლევან ხეცურიანმა, ეროვნული ოფისის ხელმძღვანელმა გახსნა, რის შემდეგაც მან დეტალურად ისაუბრა: ოფისის ფუნქცია-მოვალეობებზე, პროექტების მომზადების რეკომენდაციებსა და ეროვნული საკონტაქტო პირების (NCP) როლსა და სხვა ტექნიკურ საკითხებზე.
საინფორმაციო დღის ფარგლებში ასევე წარდგენილი იყო:
🔹„ინოვაციური ევროპა“: ანა გოლეთიანმა მიმოიხილა 2026 წლის გამოწვევები და დაფინანსების შესაძლებლობები.
🔹კლასტერი 6: მაკა ჟორჟოლიანმა მონაწილეებს გააცნო 2026 წლის კონკურსები საკვების, ბიოეკონომიკის, ბუნებრივი რესურსების, სოფლის მეურნეობისა და გარემოს მიმართულებით.
შეხვედრა ინტერაქტიულ რეჟიმში წარიმართა, სადაც დამსწრეებმა მათთვის საინტერესო საკითხებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.

On March 20, an online information session of the Horizon Europe National Office of Georgia was held for the academic and research community of the Agricultural University of Georgia.
The meeting was opened by Levan Khetsuriani, Head of the National Office, who spoke in detail about the office's functions and responsibilities, recommendations for project preparation, the role of National Contact Points (NCP), and other technical issues.
Within the framework of the information day, the following were also presented:
Innovative Europe: Anna Goletiani (National Contact Point: EIC, EIE, EIT, NEB4All) reviewed the 2026 challenges and funding opportunities
Cluster 6: Maka Zhorzholiani (National Contact Point: Climate, Energy, and Mobility) introduced the 2026 calls in the fields of food, bioeconomy, natural resources, agriculture, and the environment to the participants
The meeting ended in an interactive mode, where attendees received exhaustive information on issues of interest to them.